Najczęściej Zadawane Pytania


 1. Czy oferujecie wyżywienie?
  Jedzenie będziecie przygotować sobie sami, bądź możecie skorzystać z lokali gastronomicznych w okolicy. Najbliższa restauracja jest w Uściu Gorlickim około 3,5 km od Chatki - Klimkowskie Smaki, liczne restauracje są w Wysowej-Zdroju (10 km) - np. Bistro Bar u Tadeusza (dania kuchni włoskiej), Gościnna Chata (Łemkowskie klimaty), Chutor Grzegorza (Gruzińskie smaki). Prowiant do wypełnienia lodówki możesz znaleźć w pobliskim sklepie w Uściu Gorlickim (3,5 km) lub w okolicznych gospodarstwach specjalizujących się w wytwarzaniu produktów ekologicznych takich jak jaja, mleko, sery krowie i owcze, chleb czy miód.
 2. Czy w chatce jest kuchnia?
  Tak, w aneksie kuchennym jest płyta indukcyjna z dwoma palnikami, zestaw garnków, zastawy stołowej oraz sztućców, można skorzystać z miejsca na ognisko z rusztem, w okresie zimowym na kozie można coś podgrzać (koniecznie na patelni lub folii aluminiowej).
 3. Czy w chatce jest bieżąca woda i łazienka?
  Tak, jest łazienka z kabiną prysznicową. Ciepłą wodę zapewnia boiler elektryczny 60 l. Planując kąpiel zerknij na temperaturę wyświetlaną na boilerze, w zależności od ilości zużytej przez poprzedników ciepłej wody może być konieczność poczekania na ponowne jej ogrzanie.
 4. Czy przyjmowane są zwierzęta?
  Nie przyjmujemy zwierząt.
 5. Czy w chatce są zwierzęta?
  Na na posesji mieszka kotki Masza i Panda oraz kocur Rysiek, mają swje domki. Są raczej łagodne, nie narzucają swej obecności obcym, może jednak zdarzyć się, że wejdą do chatki, albo nawet przyniosą jakąś zdobycz. Jeśli nie chcesz towarzystwa kota, wyproś go zachowując szacunek. Chatka jest pod lasem i często podchodzi leśna zwierzyna (sarny, lisy). W lecie należy zwrócić uwagę na żmije.
 6. Czy wolno palić?
  Chatka jest wykonana z drewna, kategorycznie nie akceptujemy palenia w zabudowaniach. Palenie na zewnątrz jest możliwe pod warunkiem zachowania należytej ostrożności. Niedopałki należy zbierać w miejscu wskazanym przez właściciela.
 7. Czy zapewniacie pościel?
  Tak, zapewniamy pościel oraz ręczniki.
 8. Czy będziemy w chatce sami?
  Tak, w chatce będziecie sami. Na tej samej działce jest usytuowany większy dom, przez większość czasu zamieszkany przez właścicieli wraz z dziećmi. Szanujemy prywatność naszych Gości i nie narzucamy się, ale z chęcią też zamienimy kilka słów czy usiądziemy wspólnie przy ognisku jeśli nas zaprosicie - to zależy od Was. Jeśli wpuścicie do chatki koty to nie będziecie sami z wszelkimi konsekwencjami, szczególnie, jeśli zostawicie je na dłużej.
 9. Jakie są zasady korzystania z chatki?
  Oddajemy w Wasze ręce efekt naszej własnoręcznej pracy i wielu wyrzeczeń, ufamy, że docenicie walory tego miejsca. Wierzymy w zdrowy rozsądek, a podstawowe zasady zawarte są w regulaminie.
 10. Jak daleko jest do zalewu?
  Po naszej stronie zalewu do brzegu jest około 1 km w prostej linii, ale brzeg jest dziki i dostęp wymaga haszczowania, krótko mówiąc - dla koneserów ;). Po drugiej stronie zalewu, w odległości kilku kilometrów są zagospodarowane plaże, obiekty gastronomiczne czy wypożyczalnie sprzętu wodnego.
 11. Zapomniałem z chatki bulbulator, czy możecie mi go odesłać?
  Radwanówka nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez Gości po ich wymeldowaniu. Przez okres 1 miesiąca jest możliwość ich odbioru osobistego lub wysyłki na koszt Gości.
 12. Czy chatka działa w zimie?
  Tak, chatka jest ogrzewana piecem żeliwnym typu koza, obsługa pieca leży po stronie gości, my zapewniamy drewno. W razie problemów z wyjazdem nie zapewniamy ciągnika. Chatka nie jest ogrzewana w trybie ciągłym, osiągnięcie komfortu termicznego wymaga trochę czasu w zależności od temperatury zewnętrznej. Po uzgodnieniu możemy przed Waszym przyjazdem napalić w piecu.