Wskazówki dojazdu

Uście Gorlickie 402
38-315 Uście Gorlickie
tel. +48 512 044 262

 WGS84: 49.530010, 21.145813
 Radwanówka na Google Maps

Jadę samochodem
Jadę transportem publicznym
Ostatnie metry


Dojazd transportem publicznym

Jeśli nie jedziesz do nas z najbliższej okolicy, to raczej nie uda Ci się dojechać do Uścia Gorlickiego bez przesiadki w Gorlicach lub Nowym Sączu. Najbliższy przystanek komunikacji publicznej, na którym zatrzymują się autobusy z Gorlic znajduje się przy rondzie w Uściu Gorlickim, około 3,5 km od Radwanówki. Jeśli wybierasz się do nas transportem publicznym spróbujemy Ci w miarę możliwości pomóc - prosimy o kontakt celem ustalenia szczegółów.

Dojazd własnym samochodem

Dojazd samochodem jest najwygodniejszą formą dotarcia na miejsce. W szczególności w zimie prosimy nie sugerować się nazwą Beskid Niski i nie bagatelizować trudności. Latem Radwanówka osiągalna jest zwykłym osobowym samochodem, choć ostatnie kilkaset metrów, to stroma droga gruntowa i kierowcy niżej zawieszonych pojazdów powinni zachować ostrożność. W zależności od tego, z jakich stron przybywasz możesz wybrać drogę z zachodu od Nowego Sącza lub ze wschodu od Gorlic.

Którykolwiek wariant drogi wybierzesz pamiętaj, że prowadzi ona przez las i należy uważać na pierwotnych jego mieszkańców - często jeździmy w okolicy i wiemy o czym piszemy.

GPS, a przynajmniej Google Maps przez ostatnie 400m poprowadzi Cię na przełaj przez łąkę - nie słuchaj go, lecz kieruj się tym opisem.

Dojazd w zimie

Zimą okoliczne drogi są utrzymane, ale aby dojechać na Polanę, w zależności od warunków konieczne mogą być dopasowane łańcuchy śniegowe i umiejętność ich użycia lub napęd 4x4 (więcej tutu). Historia mówi, że 100% przygotowanych kierowców nie ma problemu z wjazdem i wyjazdem spod Radwanówki.  Najbliższy parking, gdzie można bezpiecznie zaparkować samochód znajduje się w centrum Uścia Gorlickiego, około 3,5 km od Radwanówki. W pobliżu nie ma możliwości zakupu łańcuchów śniegowych - polecamy zakup przez Internet.

Pamiętaj, to, że teraz nie ma śniegu, nie znaczy, że za godzinę, dzień lub tydzień także go nie będzie. Prosimy o kontakt telefoniczny +48 512 044 262 bezpośrednio przed wyjazdem - poinformujemy, jakie są warunki do jazdy. 

Jadąc z zachodu (od strony Nowego Sącza) 

Trasa na Google Maps

 1. Skręcamy z drogi krajowej 28 w prawo w miejscowości Ropa.
 2. Jadąc cały czas drogą główną przez miejscowość Klimkówka, dojeżdżamy do Uścia Gorlickiego, gdzie na pierwszym i jedynym rondzie jedziemy prosto (2 wyjazd).
 3. Przejechawszy około 1 km skręcamy w lewo - zielony kierunkowskaz na Szymbark.
 4. Po skręceniu na Szymbark jedziemy 1,7 km drogą do góry (w zimie w zależności od warunków już tutaj mogą przydać się łańcuchy lub napęd 4x4). Gdy droga zrobi się bardziej płaska, po lewej stronie szukamy białego kierunkowskazu “Os. Bielańskie”.
 5. Zgodnie z białym kierunkowskazem skręcamy w wąską, asfaltową drogę.
 6. Jedziemy asfaltem coraz bardziej stromo w dół niecałe 500 m.
 7. Przy kierunkowskazie “Radwanówka” znajdującym się po lewej stronie skręcamy w lewo w żwirowaną drogę prowadzącą dość stromo w dół.
 8. Jedziemy w dół drogą żwirową około 150 m.
 9. Po prawej stronie napotkamy ogrodzenie z siatki leśnej i jedziemy drogą wzdłuż niego 20 m po czym skręcamy w lewo między drzewa - na jednym z nich jest drewniany drogowskaz “Radwanówka”, lecz szczególnie w nocy jest on słabo widoczny.
 10. Po przejechaniu 250 m jesteśmy na Polanie - można podjechać pod chatkę celem rozpakowania auta, po czym Gospodarz wskaże miejsce do parkowania.

Jadąc ze wschodu (od strony Gorlic)

Najprostsza orientacyjnie, lecz nieco dłuższa droga prowadzi przez Ropę, Klimkówkę i Centrum Uścia Gorlickiego i tę drogę rekomendujemy Gościom odwiedzającym nas pierwszy raz.

 Trasa na Google Maps

 1. Skręcamy z drogi krajowej 28 w lewo w miejscowości Ropa.
 2. Jadąc cały czas drogą główną przez miejscowość Klimkówka, dojeżdżamy do Uścia Gorlickiego, gdzie na pierwszym i jedynym rondzie jedziemy prosto (2 wyjazd).
 3. Przejechawszy około 1 km skręcamy w lewo - zielony kierunkowskaz na Szymbark.
 4. Po skręceniu na Szymbark jedziemy 1,7 km drogą do góry (w zimie w zależności od warunków już tutaj mogą przydać się łańcuchy lub napęd 4x4). Gdy droga zrobi się bardziej płaska, po lewej stronie szukamy białego kierunkowskazu “Os. Bielańskie”.
 5. Zgodnie z białym kierunkowskazem skręcamy w wąską, asfaltową drogę.
 6. Jedziemy asfaltem coraz bardziej stromo w dół niecałe 500 m.
 7. Przy kierunkowskazie “Radwanówka” znajdującym się po lewej stronie skręcamy w lewo w żwirowaną drogę prowadzącą dość stromo w dół.
 8. Jedziemy w dół drogą żwirową około 150 m.
 9. Po prawej stronie napotkamy ogrodzenie z siatki leśnej i jedziemy droga wzdłuż niego 20 m po czym skręcamy w lewo między drzewa - na jednym z nich jest drewniany drogowskaz “Radwanówka”, lecz szczególnie w nocy jest on słabo widoczny.
 10. Po przejechaniu 250 m jesteśmy pod Radwanówką - można podjechać pod chatkę celem rozpakowania auta, po czym Gospodarz wskaże miejsce do parkowania.

Nieco krótsza, ale i gorsza pod względem stanu (szczególnie w zimie) droga prowadzi przez Bielankę, Leszczyny i Kunkową, ew. Bielankę, Łosie i Ropę. W zimie droga może być nieprzejezdna (nieodśnieżona, wiatrołomy) - bez łańcuchów lub napędu 4x4 nie polecamy tego wariantu dojazdu; przydatne mogą okazać się piła spalinowa, lina, siekiera oraz wiedza, jak używać tych narzędzi. Są odcinki, gdzie nie ma zasięgu telefonów komórkowych, a droga jest mało uczęszczana.

Ostatnie metry